WorkingFromHome-HeroImageLPLarge

Wskazówki i porady, które pomogą ci utrzymać wydajność

Praca z domu?

Wszyscy pamiętamy zabawny film eksperta ds. koreańskich, prof. Roberta Kelly’ego, w którym odkrywa niebezpieczeństwa związane z pracą z domu (film, o którym mowa na wypadek, gdyby udało komuś udało się go przeoczyć!). Na pewno są plusy i minusy takiej pracy. Dla wielu osób jest to ogromna zmiana. Niektórym ten pomysł może się podobać, zanim zetkną się z rzeczywistością, polegającą na izolacji i byciu „poza nawiasem”. Z drugiej strony, odpadają codzienne dojazdy do pracy, korki i pieniądze, które zostałyby wydane na lunch.

WorkingFromHome-9
   

Obecny, globalny kryzys zdrowotny wrzucił nas do świata pełnego niepewności, ale dostępna jest już technologia, która pomoże nam w codziennej pracy. W rzeczywistości praca zdalna już od kilku lat ma tendencję wzrostową, ponieważ firmy dążą do obniżenia kosztów i poprawy równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym swoich pracowników.

Być może te zmiany nastąpiły szybciej niż przewidywaliśmy, ale ponieważ wszyscy musimy dostosować się do nowego trybu życia, oto kilka pomocnych wskazówek, które pozwolą nam pozostać skupionymi na pracy.
WorkingFromHome-1 

Utrzymuj codzienną rutynę!

Prokrastynacja jest twoim wrogiem. Brak dojazdów do pracy oznacza, że możesz sobie pozwolić na ustawienie budzika rano na trochę późniejszą godzinę, ale nie rób tego, wstań, weź prysznic i ubierz się - przecież idziesz do pracy.

Piżama może wydawać się kuszącą perspektywą, ale nie pomoże ci we właściwym nastawieniu, a pamiętaj też o możliwych spotkaniach wideo!
WorkingFromHome-2 

Zadbaj o swoje miejsce pracy

Upewnij się, że twoi pozostali domownicy rozumieją, że jesteś w pracy. Osobny pokój jest idealny, ponieważ możesz się w nim zamknąć. Przypomnij sobie niefortunne doświadczenie profesora Kelly'ego!
WorkingFromHome-3 

Stwórz sobie dodatkową przestrzeń

Laptop jest niezbędnym elementem wyposażenia do pracy zdalnej, ale jeśli będziesz więcej przebywać w domu, szybko zdenerwuje cię mały ekran. Kolejny, samodzielny ekran zapewni Ci dodatkową przestrzeń do efektywnej pracy nad wieloma dokumentami, podczas gdy ekran twojego laptopa może służyć np. do poczty elektronicznej.

W zależności od tego, ile miejsca masz w domu, wybierz 24- lub 27-calowy monitor, będziesz zachwycony widząc, jakie to ma znaczenie dla twojej produktywności. Jeśli pracujesz nad kreatywnymi dokumentami, to zakrzywiony ekran  EX341R o przekątnej 34 cali z pewnością ci w tym pomoże!
WorkingFromHome-4 

Wirtualne spotkania twarzą w twarz.

Istnieje kilka świetnych aplikacji do prowadzenia wideokonferencji, takich jak Zoom i Microsoft Teams. Na początku możesz czuć się nieswojo, ale szybko do tego przywykniesz!

Zaplanuj rozmowy z klientami, a także z wewnętrznymi zespołami. Upewnij się, że wykorzystasz trochę czasu, aby kontaktować się ze współpracownikami, tak jak w biurze.
WorkingFromHome-5 

Zrób sobie przerwę

Przerwy są ważne, aby zachować świeżość i koncentrację. Regularnie wstawaj od biurka.

Wyznacz sobie czas na lunch i wyjdź na spacer na zewnątrz. Jeśli czujesz potrzebę, zrób sobie 10-minutową drzemkę, będziesz zaskoczony, jak bardzo cię odświeży – a to tylko 10 minut!
WorkingFromHome-6 

Utrzymuj porządek

Schludne biurko to schludny umysł. Nie pozwól, by tworzył się bałagan, zorganizuj swoje miejsce każdego dnia. Dobre zarządzanie kablami pomoże ci utrzymać porządek w miejscu pracy.
WorkingFromHome-7 

Chroń swój czas

Jeżeli nie będziesz się trzymać swoich stałych godzin pracy, istnieje niebezpieczeństwo, że będziesz pracować do wieczora. Zapewniamy, że pracując tyle czasu, co zawsze, wykonasz swoje zadania, tak jak to robiłeś dotychczas; nie pozwól, aby błędnie postrzegane poczucie winy ukradło twój czas na relaks.
WorkingFromHome-8 

Nie zaniedbuj swojego dobrego samopoczucia

W środowisku domowym, gdzie być może pracujesz przy stole w jadalni lub w rogu sypialni, ważne jest, aby pamiętać o swojej postawie. Idealnie byłoby, gdybyś miał specjalnie zaprojektowane meble biurowe, ale oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Istnieją  wytyczne które pomogą Ci zaaranżować miejsce pracy, w tym jak ustawić monitor i jaka jest idealna odległość od ekranu. Nie zaniedbuj tego, gdyż wpłynie to na twój komfort i samopoczucie.

Jeśli utrzymujesz kontakt i jesteś skupiony, jest wiele pozytywnych aspektów pracy w domu. Może to stać się normą, gdy wyjdziemy poza obecne narzucone warunki, co da ci większą swobodę i pozwoli na jeszcze lepszą wydajność!
Dowiedz się więcej o monitorach desktopowych NEC


Przejdź do strony produktu5 sposobów na ergonomiczną pracę z monitorem


Pobierz PDF