Nowe, interaktywne rozwiązania NEC do efektywnej współpracy

Łatwe w użyciu rozwiązania sprawiają, że technologia "znika", pozwalając uczestnikom skupić się na osiągnięciu celu

ISE2019-PL

Kraków, 29 stycznia 2019r. - NEC Display Solutions wprowadza na rynek nową serię interaktywnych rozwiązań do współpracy, stworzonych w celu poprawy jakości spotkań i konferencji. Do nowych produktów należą: seria monitorów dotykowych NEC C SST ShadowSense™ oraz linia monitorów NEC CB, uzupełniająca ofertę rozwiązań dedykowanych do współpracy w przestrzeniach konferencyjnych.

Średnio w 18%* spotkań udział bierze osoba, która dołącza zdalnie, co prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na technologię konferencyjną i służącą współpracy. Jednak bez w pełni niezawodnego i bezproblemowego rozwiązania spotkania mogą być długotrwałe i nieproduktywne, często wymagając podjęcia czasochłonnych działań następczych.

Mając to na uwadze, NEC opracował szereg nowych rozwiązań umożliwiających łatwiejszą, bardziej intuicyjną współpracę i zwiększających zdolność zespołów do łączenia się i udostępniania treści oraz pomysłów. Należą do nich: nowa seria monitorów dotykowych NEC C SST ShadowSense oraz nowa linia monitorów NEC CB, uzupełniająca ofertę rozwiązań do współpracy w przestrzeniach konferencyjnych.

Seria C SST pozwala użytkownikom uatrakcyjnić spotkania i konferencje rozdzielczością UHD. Technologia ShadowSense Touch eliminuje konieczność specjalnego zaciemniania pomieszczeń i zapewnia możliwość prowadzenia spotkań w naturalnym świetle dzięki precyzyjnemu interfejsowi dotykowemu, rozpoznającemu czy dotknięcie było zamierzone czy też przypadkowe - nawet przy bezpośrednim świetle słonecznym.

Dopełnieniem tych monitorów jest najnowszy soundbar NEC Collaboration, uniwersalne rozwiązanie konferencyjne dla mniejszych sal konferencyjnych. NEC Collaboration Soundbar zawiera wszystkie elementy niezbędne do efektywnej konferencji wideo, w tym: kamerę, mikrofon i głośnik. Został zaprojektowany do pracy bez konieczności instalacji sterowników, co przekłada się na prostą i niezawodną funkcjonalność plug-and-play. Soundbar posiada uniwersalny uchwyt montażowy, zapewniający maksymalną swobodę podczas instalacji.

W celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na prezentację bezprzewodową, NEC oferuje rozwiązanie Mosaic Connect, które umożliwia dołączenie czterech uczestników pozwalając im na jednoczesną prezentację przy pomocy dowolnego urządzenia poprzez przeglądarkę lub airplay. Mosaic Connect działa w oparciu o chmurę, pozwalając użytkownikom na zdalne połączenie się bez względu na to, z jakiej sieci korzystają. Mosaic Connect jest dostępne zarówno jako rozwiązanie sprzętowe (poprzez Mosaic Connect Box), jak i oprogramowanie zintegrowane z NEC CB i NEC InfinityBoard®.

Nowa seria monitorów wielkoformatowych CB, dostępna w trzech rozmiarach: 65 ", 75" i 86 ", zapewnia kompleksowe rozwiązanie do pracy grupowej w rozdzielczości UHD oraz interaktywność przy nawet 20 jednoczesnych punktach dotyku. Monitory oferują zaawansowaną funkcjonalność, w tym możliwość pracy jako tablica interaktywna poprzez Mosaic Canvas, bezprzewodowe udostępnianie ekranu za pośrednictwem Mosaic Connect, przeglądarkę internetową, czytnik plików PDF i przeglądarkę dokumentów Office. Moc obliczeniową zapewnia gniazdo NEC OPS, pozwalające użytkownikom na dodanie modułów komputerowych Slot-in PC z systemem Windows 10 Professional.

Wszystkie nowe urządzenia są wyposażone w funkcję zarządzania kosztami, która pozwala oszczędzić czas i pieniądze, zarządzając wszystkimi podłączonymi urządzeniami z centralnej lokalizacji za pomocą bezpłatnego oprogramowania NaViSet Administrator 2.

Nowa technologia wyświetlania służąca kooperacji wpłynęła na sposób pracy, umożliwiając chociażby efektywną pracę zdalną, ale często zbyt skomplikowane rozwiązania stają się przeszkodą dla efektywnej współpracy,” powiedziała Jasmin Stemmler, Product Marketing Manager w NEC Display Solutions Europe.

W NEC naszym celem jest uczynienie technologii „niewidoczną”, jak to tylko możliwe, dzięki czemu uczestnicy mogą po prostu włączyć swoje urządzenia i zacząć intuicyjnie i bezproblemowo udostępniać materiały. Nasze nowe produkty są istotnym dodatkiem do naszych rozwiązań do komunikacji i współpracy w salach konferencyjnych. Co więcej, są one wspierane przez rozbudowaną sieć pomocy z opcjonalnymi usługami serwisowymi poprzez NEC ServicePLUS, naszą usługę dożywotniego serwisu i wsparcia. To wszystko jest częścią naszej misji, aby uczynić współpracę prostą, intuicyjną i bezproblemową,” podsumowała Stemmler.

Wszystkie nowe interaktywne rozwiązania NEC służące współpracy, zostaną zaprezentowane na stoisku NEC na ISE 2019 w Amsterdamie. Monitory wielkoformatowe NEC z serii CB pojawią się w sprzedaży w kwietniu 2019 r.

* Źródło: Futuresource Consulting

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: mariusz.orzechowski@nec-displays-pl.com

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel.: 691 769 463
e-mail: awrzesinska@luckymonday.pl

O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.sharpnecdisplays.eu

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+

O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2018 NEC Corporation.