Technologia

Wydajność IPS 10-bit

Technologia IPS (In Plane Switching) jest podstawą kontrukcji panelu MultiSync®. Szerokie kąty widzenia z bardzo niewielkimi przesunięciami koloru oznaczają, że obraz jest dokładnie i niezawodnie przekazywany odbiorcy, niezależnie od pozycji, z jakiej patrzy na ekran. Ponadto technologia IPS LCD oferuje głębokie i realistyczne odwzorowanie kolorów, pozwalające na docenienie wszystkich szczegółów i odcieni obrazu. Najnowszy 10-bitowy panel P-IPS oferuje najwyższą jakość obrazu i reprezentuje to, co najnowocześniejsze w obecnym stanie rzowoju profesjonalnej technologii wyświetlania obrazu.

Wersja P-IPS jest częścią technologii H-IPS, w której przepuszczalność światłą (wysoki współczynnik apertury) układu tranzystorów półprzewodnikowych została ulepszona. Poprawia to poziomy kontrastu, jak również daje możliwość ograniczenia zużycia energii. Co ważniejsze, wersja P-IPS oferuje rónież szerszy gamut barw. Osiagnięcie szerszego gamutu jest możliwe dzięki zastosowaniu ulepszonych filtrów barwnych oraz stabilizowanych technologii podświetlania spektralnego.

Seria MultiSync® PA wykorzystuje najnowszą 10-bitową (lub 8-bitową + FRC) kontrolę skali szarości i ukłądy przetwarzające, które, po dostosowaniu do filtrów barwnych szerokiego gamutu RGB pozwalają na wyświetlenie ponad miliarda poszczególnych kolorów. Najlepsze efekty można osiągnąć po poprzez połączenie tego z najnowszym złączem wideo DisplayPort z obsługą 10-bitowych cyfrowych sygnałów wejściowych.

 • Doskonałe odwzorowanie kolorów i stabilność ze wszystkich kątów widzenia
 • Dostrzegalne wszystkie najdrobniejsze niuanse kolorystyczne
 • Intensywna praca z minimalnym zmęczeniem oczu
 • Doskonałą reprodukcja koloru ludzkiej skóry
 • Spójna przestrzeń barwna i konfiguracja D50/D65
 • Liniowa skala barw oferuje 1024 odcienie szarości na kanał RGB, generując 1073 mld możliwych do wyświetlenia kolorów zamiast standardowych 16,7 mln w technologii 8-bitowej

10bit IPS Performance TN front
10bit IPS Performance TN left
10bit IPS Performance TN right
TN-Panel
IPS-Panel
10bit IPS Performance IPS front
10bit IPS Performance IPS left
10bit IPS Performance IPS right

Kontrola jednorodności obrazu

BezZ

W przypadku wielu zastosowań profesjonalnych jednolity rozkład jasności i koloru na całej powierzchni obrazu jest podstawą przy podejmowaniu decyzji. Już w fabryce każdy monitor jest sprawdzany bardzo czułym sensorem elktronicznym pod kątem występowania niedokładności w jasności, kolorach i wartości gamma. Wbudwoany układ Digital Uniformity Compensation (colorComp) dynamicznie kompensuje i wyrównuje wszystkie niedokłądności obrazu przy wykorzystaniu kanałów RGB i dopasowanych profili korekcyjnych zapisanych w 14-bitowej tablicy LUT. Równocześnie pod uwagę brane są takie parametry jak temperatura, czas pracy, a nawet pozycja monitora.


Kompensacja starzenia podświetlenia

Funkcja Backlight Ageing Correction (kompensacja starzenia podświetlenia) zapewnia stabilność odwzorowanie kolorów i luminancji podczas fazy rozgrzewania, jak i przez cały czas użytkowania monitora. Wewnętrzny system elektronicznej kompensacji podświetlenia dokonuje oceny luminancji, koryguje i stabilizuje podświetlenie podczas fazy rozgrzewania. Ponadto w miarę starzenia się podświetlenia temperatura punktu bieli przesuwa sie w kieunku koloru żółtego, co można okresowo kompensować poprzez odpowiednią modyfikację filtrów RGB.

Bez
Without Backlight Ageing Correction
Without Backlight Ageing Correction
Without Backlight Ageing Correction
Without Backlight Ageing Correction
Without Backlight Ageing Correction
Z
With Backlight Ageing Correction

1 year


Opcja Multi-Picture

multiPictureOption0
multiPictureOption1
multiPictureOption2

Przydatne funkcje Picture-in-Picture oraz Picture-by-Picture obecne w serii MultiSync® PA pozwalają na jednoczesne wyświetlanie dwóch różnych obrazów lub korzystanie z dwóch różnych platform przy wykorzystaniu jednej myszki i klawiatury bez koineczności przełączania się pomiędzy aktywnymi systemami operacyjnymi (DisplaySync Pro). Dzięki automatycznej, przeprowadzanej w czasie rzeczywistym konwersji kolorów zgdonych z profilami ICC lub emulacię gamutu barwnego, w wielu zastosowaniach zwaiązanych z pracą z kolorem można zaoszczędzić dużo czasu.


Zgodność połączeniowa w przyszłości

Obecność wszystkich złączy przydatnych obecnie i w przyszłości oznacza to bezpieczna inwestycja i spokój umysłu w przyszłości.

DisplayPort

 • Bezproblemowa instalacja dzięki kompaktowe rozmiarom i wbudowanemu mechanizmowi blokującemu
 • Dwoboda instalacji dzięki dłuższym przewodom i obsłudze 10-bitowego koloru

USB Type C

 • Najnowszy standard połączeniowy.
 • Optymalizacja łączności i deklutacja biurka.
 • Okablowanie wideo, audio, zasilania i USB wystarczy podłączyć jednym kablem do notebooka lub tabletu z wyświetlaczem.
Future Ready Connectivity Display

Ergonomia

SpectraView Display
 • Height Adjust
 • Rotate
 • Swivel
 • Tilt

Profesjonaliści, szczególnie w branży wydawniczej i medialnej, nie mogą sobie pozwolić na popełnianie błędów. Niewłaściwy lub niespójny wybór kolorów firmowych może negatywnie wpłynąć na postrzeganie marki. Seria MultiSync® PA oferuje szereg funkcji, gwarantujących doskonałą jakość obrazu i poziom ergonomicznego komfortu, które pozwolą na dokładną, niemęczącą pracę, aby zminimalizować wystąpienie błędu ludzkiego.

 • Osłona przeciwsłoneczna (opcjonalna w przypadku monitorów wielosync MultiSync® PA
 • ErgoDesign® z możliwością regulacji wysokości ekranu w zakresie 150mm oraz obrotu w zakresie +/-45°
 • i łątwym ustawieniem różnych kątów pochylenia.
 • Mechanizm Quick-Release - łatwy w użyciu i pozwalający zaoszczędzić cenny czasu przy dużych instalacjach. Aby podłączyć monitor do uchwytu, stopkę można łatwo usunąć bez koniecznośći korzystania z jakichkolwiek narzędzi.
 • Blokada podczas transportu i przenoszenia