OPS-HeroImageLPLarge

Zwiększenie możliwości monitorów w dowolnym momencie

Platforma otwartej inteligencji modułowej (OMi) firmy NEC zapewnia inteligentne i bezproblemowe połączenie pomiędzy źródłem a ekranem i umożliwia przesyłanie istotnych, dostosowanych do potrzeb i nowoczesnych informacji wizualnych. Upraszcza ona instalowanie, eksploatację i konserwację urządzeń, jednocześnie ułatwiając modernizację sprzętu informacyjno-reklamowego. Różnorodność opcjonalnych produktów w technologii slot-in wraz z regulowanymi poziomami wydajności pozwala tworzyć zindywidualizowane rozwiązania doskonale dopasowane do konkretnych potrzeb. Źródła zewnętrzne stają się przestarzałe dla wyraźnego i wydajnego przesyłania informacji wizualnych o dużej sile i zmuszających do uwagi.

 
 

Opcje slot-in upraszczają rozwiązania informacyjno-reklamowe i zwiększają ich elastyczność bez konieczności używania dodatkowych kabli czy urządzeń

OPS_OPSimage_pl

Czy jesteś gotów na świat ekranów z otwartymi platformami?

Otwarte modułowe urządzenia typu „slot-in” są w wbudowane w gnieździe OPS lub zintegrowane z gniazdem modułu obliczeniowego.

OPS

Opcje slot-in oparte na OPS - „Open pluggable Specification” (Otwarta specyfikacja podłączana) są zgodne z pierwszą normą cyfrowych informacji wizualnych dla całej branży. Norma ta standaryzuje wielkości gniazd, podłączenia ekranów i specyfikacje zasilania. Opcje slot-in dla OPS obejmują wymienny zestaw siły obliczeniowej dla odtwarzania mediów, a także systemy rozprowadzania sygnału. W to gniazdo opcji wyposażone są wszystkie monitory wielkoformatowe NEC (z wyjątkiem serii E od 32” do 65”) oraz projektory instalacyjne PX i PH.

Raspberry Pi

Do gniazda modułu obliczeniowego podłączony jest moduł Raspberry Pi 3, który bezproblemowo integruje się z monitorami wielkoformatowymi NEC 4. generacji serii P i V. Otwarta i modułowa budowa - moc modułu obliczeniowego Raspberry jest całkowicie dostępna i dostosowana do indywidualnych potrzeb. Wbudowana inteligencja obsługuje inteligentne połączenie z Internetem rzeczy, umożliwiając przesyłanie cyfrowych informacji wizualnych oraz zastosowania do prezentacji.


Modułowe rozwiązanie kompatybilne dla przemysłu - nie wymieniaj, aktualizuj

Szeroki asortyment urządzeń obliczeniowych zapewnia idealne dopasowanie do wszystkich scenariuszy i wymagań użytkowych. Wybierz opcje pasujące to Twoich potrzeb:

  • Moduł obliczeniowy Raspberry Pi: Dzięki temu inteligentnemu i oszczędzającemu zasoby urządzeniu obliczeniowemu wejdziesz w świat obliczeń i uzyskasz dostęp do społeczności deweloperów na całym świecie.
  • Cyfrowy odtwarzacz zawartości informacyjno-reklamowej: To urządzenie OPS zapewnia w aplikacjach opartych na systemie Android doskonałą wydajność graficzną w rozdzielczościach do UHD.
  • Ekonomiczne komputery typu slot-in: Dobrze przystosowane do odtwarzania statycznego prostych informacji oraz odtwarzania w formacie Full HD, te podstawowe procesory Intel x86 obsługują systemy operacyjne na bazie Windows i Linux.
  • Komputery typu slot-in średniego poziomu: Idealne w bardziej wymagających zastosowaniach do przesyłania informacji wizualnych - Intel Celeron i Core i3 zapewniają dużą moc podwójnych rdzeni.
  • Komputery typu slot-in najwyższej klasy: Zapewniają one najwyższą wydajność obliczeniową i graficzną. Są idealne do najbardziej skomplikowanych zadań, takich jak obsługa ekranów dotykowych, odtwarzanie wideo wysokiej rozdzielczości i obsługa ścian wideo. Procesory Intel serii Core i5 i i7 zapewniają również możliwość łatwej obsługi wszystkich nadchodzących standardów, takich jak UHD.
OPS-Industry

Korzyści

 

Łatwa instalacja

Produkty OPS wystarczy włożyć do gniazda w monitorze, aby uzyskać w pełni zintegrowany system bez potrzeby montażu zewnętrznego. Jest to eleganckie i dyskretne rozwiązanie bez kabli, z wewnętrznym podłączeniem zasilania, sygnałów wideo i audio oraz sterowania przez port RS-232.

OPS-InstallationImage

Duża elastyczność

Produkty z gniazdem opcji (Option Slot) dają szeroki wybór wymiennych rozwiązań, obejmujących technologie komputerowe, dystrybucję sygnału, odtwarzanie mediów i bezprzewodową transmisję danych. Ten mechanizm osadzania urządzeń pozwala modernizować kompatybilne monitory i projektory w celu uzyskania zindywidualizowanego rozwiązania zgodnego z konkretnymi potrzebami dowolnego sektora wertykalnego takiego jak lotnictwo i transport, korporacje, edukacja, energetyka i sektor użyteczności publicznej, handel i branża informacyjno-reklamowa.

OPS-FlexebilityImage

Niskie całkowite koszty ponoszone przez właściciela (TCO)

Przemysłowe, osadzone podzespoły pozwalają ograniczyć zużycie energii, co przekłada się na znaczne oszczędności energii i dłuższy okres eksploatacji w porównaniu z produktami powszechnego użytku.

OPS-TCOImage

Uproszczenie użytkowania

Na potrzeby serwisu i konserwacji wyznaczono jeden punkt kontaktowy. W przypadku monitora lub projektora NEC wyposażonego w kartę opcji obowiązuje wspólna gwarancja i jeden punkt kontaktowy. Jeśli produkt slot-in wymaga serwisowania lub modernizacji, można go łatwo wyjąć bez wpływu na działanie monitora lub projektora.

Dzięki nowemu wtykowemu modułowi serwisowemu OPS Standalone Adapter można nawet przetestować produkt OPS bez jego wcześniejszego instalowania.

OPS-SimplifiedImage

Bezpieczna inwestycja

OPS to rozwiązanie standaryzowane, przez co inwestycja jest zabezpieczona na przyszłość. Infrastruktura i konstrukcja wytrzymają długotrwałą eksploatację, dzięki czemu będą mogły być użytkowane nawet po modernizacji monitora lub projektora. Podzespoły o jakości przemysłowej rzadko się psują i mogą być używane w zastosowaniach wymagających działania 24 godziny na dobę. Ponadto trzyletnia gwarancja obejmuje nie tylko monitor i projektor, ale również osadzony produkt OPS.

OPS-InvestmentImage

Otwarte modułowe interfejsy typu slot-in

 

Interfejsy obliczeniowe i sygnałowe

Podczas gdy rozwiązanie OMi zapewnia otwarty i modułowy dostęp do w pełni wbudowanego rozwiązania prezentacji obrazu, liczne aplikacje obsługują techniki rozprowadzania sygnału i obliczeniowe. Są to m.in. rozwiązania Intel, Raspberry Pi i ARM, które umożliwiają dostosowanie informacji wizualnych do indywidualnych potrzeb.

OPS-Computing

Moduł obliczeniowy Raspberry Pi 3 firmy NEC

Moduł obliczeniowy Raspberry Pi 3 firmy NEC zapewnia dodatkową moc obliczeniową dla całkowicie wbudowanego modułu Raspberry Pi. Dostawcy oprogramowania i integratorzy systemów korzystają z dużej liczby już dostępnych rozwiązań typu open source, które są dostępne w globalnej społeczności deweloperów Raspberry Pi. Zapewnia ona wsparcie w wykorzystywaniu szerokiego zakresu systemów operacyjnych, takich jak Raspbian, Ubuntu i inne systemy oparte na Linux, a także Win10 IoT Core. Interfejsy Ethernet i USB monitorów umożliwiają łatwe włączanie do sieci lub podłączanie urządzeń zewnętrznych, takich jak mysz, klawiatura lub panel dotykowy. Dzięki rozbudowanej pamięci i inteligentnemu cyfrowemu wsparciu dla informacji wizualnych, takiemu jak timer Watch Dog i zegar czasu rzeczywistego pomagający w planowaniu, jest to najbardziej inteligentne połączenie mocy obliczeniowej z profesjonalnymi monitorami za rozsądną cenę.

Raspberry Pi

OPS-RaspberryPi-SlotInImage

Komputery OPS typu slot-in

Pełna oferta komputerów typu slot-in pozwala obsłużyć różnorodne zastosowania począwszy od odtwarzania statycznej zawartości po najbardziej wymagające interaktywne zastosowania wiążące się z wysokimi rozdzielczościami lub dużym zapotrzebowaniem na zasoby. Komputery typu slot-in mogą być konfigurowane pod kątem potrzeb konkretnego klienta, co umożliwia oferowanie zindywidualizowanych rozwiązań. (Klienci mają szeroki wybór dysków półprzewodnikowych SSD, pamięci RAM, systemów operacyjnych oraz opcji Wi-Fi). Komputery takie w połączeniu z najnowszymi technologiami są stosowane między innymi jako kontrolery informacji o lotach na lotniskach, odtwarzacze mediów w zastosowaniach informacyjnych w handlu, systemy wyświetlania menu w restauracjach szybkiej obsługi czy urządzenia klienckie podczas korporacyjnych konferencji wideo.

Opcje obliczeniowe

OPS-SlotInPCImage

Odtwarzacz OPS Digital Signage Player

Odtwarzacz OPS Digital Signage Player wykorzystuje tę samą technologię obliczeniową co smartfony czy tablety, ograniczając zużycie energii i koszty inwestycji. Możliwość elastycznego powiększania miejsca na przechowywanie danych, komunikacja przewodowa i bezprzewodowa oraz potężna wydajność procesora i karty graficznej sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla zastosowań informacyjno-reklamowych. Ponieważ ten produkt wykorzystuje platformę o otwartej architekturze, działają w nim także liczne certyfikowane programowe rozwiązania informacyjno-reklamowe opracowane przez inne firmy z naszej sieci ekopartnerów. Instalowane fabrycznie aplikacje takie jak odtwarzacz multimediów, galerie obrazów czy przeglądarki HTML5 pozwalają od razu tworzyć rozwiązania informacyjno-reklamowe. Dodatkowo można pobrać nieograniczoną pulę aplikacji dla systemu Android odpowiednich do użycia m.in. w handlu, korporacjach, obiektach rekreacyjnych i muzeach, restauracjach szybkiej obsługi czy outdoorze cyfrowym.

Opcje obliczeniowe

OPS_DSPlayerImage

Rozwiązania OPS HDBaseT

HDBaseT to standard komunikacji na potrzeby dystrybucji nieskompresowanej zawartości multimedialnej w rozdzielczości HD. U podstaw technologii HDBAseT leży zestaw funkcji pozwalających na przesyłanie jednym kablem LAN nieskompresowanych cyfrowych sygnałów audio i wideo full HD, sygnałów sieci Ethernet w standardzie 100BaseT i sygnałów sterujących. Pomaga to uwolnić się od ograniczeń wynikających z długości kabla i przesyłać dane w pojedynczym kablu LAN na odległość do 100 m. Firma NEC oferuje kompletne rozwiązania HDBaseT z modułami nadawczym i odbiorczym, działające na zasadzie „plug and play”. Gwarancja łatwej konfiguracji i obsługi sprawia, że jest to idealne rozwiązanie na potrzeby konferencji w firmach, edukacji, wypożyczalni i instalacji scenicznych oraz dla obiektów rekreacyjnych i muzeów.

Opcje interfejsów

OPS-HDBaseImage

Rozwiązania OPS HD-SDI

Interfejs HD-SDI to standard transmisji cyfrowego sygnału wideo stosowany w celu przesyłania nieskompresowanych sygnałów audio i wideo o jakości High Definition przez kabel koncentryczny w warunkach studia nadawczego. Różne opcje HD-SDI pozwalają uzyskać sygnał wideo o jakości studia nadawczego przy różnych szybkościach transmisji danych i są wykorzystywane głównie do zastosowań nadawczych, w firmach medialnych, w zastosowaniach medycznych i w wypożyczalniach w celu obsługi nieskompresowanego sygnału wideo o jakości High Definition.

Opcje interfejsów

OPS-SDIImage

 

Wyjaśnienie otwartej inteligencji modułowej dla nowej serii P i V:

 

 

NEC Display Solutions Raspberry Pi Compute Module – Installation:

 

5 Steps to Choose the Perfect Digital Signage Player

Download

Pobieranie usług dla komputerów typu slot-in

do sekcji pobierania