FitForPurpose-HeroImageLPLarge

"Dostosowany do potrzeb”. Co to znaczy dla Sharp/NEC?

Określenie "dostosowany do potrzeb" na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt atrakcyjne. Używane jest do opisania, w jaki sposób jakiś przedmiot jest zdolny do wykonania zadania, do którego został zaprojektowany. Można go interpretować po prostu jako "odpowiedni" lub "wystarczający". Są to przymiotniki raczej "letnie", bliżej im do wydźwięku neutralnego niż pozytywnego.

Ale spójrzmy na to z innej strony. Dostosowany do potrzeb, czyli odpowiedni do pracy, jaką trzeba wykonać. To jest właśnie to, czego chcesz, prawda? Nie chcesz być przytłoczony kwiecistymi określeniami marketingowymi, chcesz tylko wiedzieć, że Twoja inwestycja jest opłacalna, bo będzie działać tak, jak tego oczekujesz.

Posiadanie odpowiednich narzędzi do pracy jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. W końcu nie użyłbyś pałeczek do jedzenia zupy.

Łyżkę i pałeczki można opisać jako narzędzia używane do jedzenia, ale nawet pobieżne spojrzenie informuje nas od razu, że bardzo się od siebie różnią. Jednak nie zawsze można tak łatwo dokonać oceny, szczególnie w przypadku technologii, które na pierwszy rzut oka mogą być do siebie podobne, jeżeli chodzi o specyfikację.

FitForPurpose-1Kiedy Twoja inwestycja staje się wydatkiem kapitałowym, wybór sprzętu staje się o wiele bardziej istotny. Na tym poziomie konieczne jest poszukiwanie wiedzy, która jasno określi możliwości i ograniczenia produktów w stosunku do określonych celów i pożądanych rezultatów.

 

To właśnie w tym zakresie Sharp/NEC może zaoferować partnerstwo oparte na doradztwie. Jako producentowi mającemu w portfolio WSZYSTKIE najważniejsze technologie wyświetlania obrazu, pozwala nam to być bardziej obiektywnym w naszych zaleceniach dotyczących rozwiązań.

Dążymy do znalezienia i zarekomendowania rozwiązania, które będzie "dostosowane do potrzeb" oraz zgodne z wymaganiami konkretnego zastosowania i możliwym przyszłym użytkowaniem.

Nie ma sensu wybierać rozwiązania, które będzie zbyt zaawansowane i płacić za funkcje, których się nie wykorzysta. Podobnie działa to w drugą stronę, wybór rozwiązania przeznaczonego do podstawowych zadań i oczekiwanie, że będzie ono działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - skończy się rozczarowaniem.

W tym miejscu moglibyśmy się zatrzymać. Zagadnienie zostało omówione. Ale bardzo często w przypadku, gdy specyfikacje techniczne wyglądają identycznie, pewne istotne obszary mogą zostać pominięte . . .
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Możecie myśleć, że wybór materiału budowlanego nie jest bardzo istotny, chociaż trzy małe świnki mogą się z tym spierać! Plastik czy metal, oba są wystarczająco dobre, aby "wykonać pracę", czyż nie? Otóż nie, nie są. Metal ma pewne właściwości, które czynią go znacznie lepszym od plastiku. Jest ognioodporny, odporny na ciepło i w pełni nadający się do recyklingu.

Ma to wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo publiczne, ale także na jakość i trwałość inwestycji.

Dowiedz się więcej o konsekwencjach tego najważniejszego rozróżnienia.

FitForPurpose-3Całkowity koszt posiadania

Mądra decyzja o zakupie będzie obejmowała analizę całkowitego kosztu posiadania, która uwzględni koszty operacyjne w całym okresie użytkowania sprzętu, a nie tylko porównanie początkowych wydatków inwestycyjnych.

Za jakość można początkowo zapłacić nieco więcej, ale wynikająca z tego niezawodność zapewni wydajność "dostosowaną do potrzeb" w dłuższym okresie eksploatacji. Wszyscy znamy sformułowanie "kupujesz tanio, kupujesz dwa razy"; wynika to nie tylko z kosztów, ale odzwierciedla samą istotę zakupu produktu "dostosowanego do potrzeb".

Dowiedz się więcej o tym, jak ważna jest niezawodność i jak wpływa na sukces w biznesie.

FitForPurpose-4Długoterminowe partnerstwo

Określenie „dostosowany do potrzeb” określa nie tylko sam produkt, to całe rozwiązanie. Producent, który jest przekonany o jakości swoich produktów, nie koncentruje się tylko na szybkiej sprzedaży.

Zadowolenie klienta powinno być priorytetem i powinno trwać długo po zakończeniu sprzedaży - wymaga to zaufanego partnerstwa. Sharp/NEC oferuje zindywidualizowane pakiety wsparcia i usług, które towarzyszą produktom firmy przez cały okres ich użytkowania, aby zapewnić użytkownikom bezpieczną długoterminową inwestycję "dostosowaną do potrzeb".

Dowiedz się więcej o programie NEC ServicePlus, który wspiera nasze zaangażowanie w jakość.

FitForPurpose-5Chcielibyśmy powiedzieć więcej o tym, co wyróżnia Sharp/NEC na tle innych marek. Jesteśmy pewni swojej reputacji, ciężko pracujemy, aby na nią zapracować, a to oznacza stawianie naszych klientów na pierwszym miejscu.

Nie będziemy przesadnie wychwalać możliwości naszych produktów, po prostu dostarczamy rozwiązania, które działają, produkty, które są „dostosowane do potrzeb”.

Studia przypadków