Projekcja laserowa od NEC w kinie we Francji

NEC dostarcza wiodące w branży projektory laserowe do kina Les Cinémas Pathé Gaumont, La Joliette

DigitalCinemaFrance

Kraków, 30 maja 2019r.NEC Display Solutions Europe ogłasza sukces udanej współpracy z firmą ADDE, sfinalizowanej wdrożeniem dla obiektu Les Cinémas Pathé Gaumont La Joliette. W kinie zainstalowano aż 13 projektorów laserowych, dedykowanych dla projekcji różnego formatu.

Les Cinémas Pathé Gaumont (LCPG), wiodąca sieć kinowa we Francji, wybrała NEC na dostawcę 13 projektorów laserowych do swojego nowego obiektu w dzielnicy La Joliette w Marsylii. Urządzenia łączą żywe kolory z wyjątkową jakością obrazu.

ADDE, francuski integrator systemów kinowych, wyposażył i zainstalował trzy projektory laserowe RB NC3541L 4K, przeznaczone do wielkoformatowych ekranów premium, trzy projektory laserowe RB NC2041L i siedem projektorów laserowych RB NC1700L do ekranów średniej wielkości, wraz z zestawem opcjonalnych obiektywów.

NEC został wybrany przez ADDE oraz LCPG La Joliette ze względu na bogate doświadczenie w branży kinowej i szerokie portfolio wysokiej jakości projektorów, odpowiednich do ekranu w każdym rozmiarze.

Francja z kinem romansuje już od dawna, ale nawet tutaj branża kinowa ma problemy z powodu konkurencji ze strony innych mediów,” - powiedział Mark Kendall, Business Development Digital Cinema w NEC Display Solutions Europe - “Kino kontratakuje, tworząc szereg atrakcji dla kinomanów, ale jednym z najważniejszych czynników zawsze będzie jakość obrazu na ekranie.

Co więcej, gama projektorów laserowych NEC zapewnia większą niezawodność i niższy całkowity koszt posiadania, bez konieczności wymiany lub konserwacji lampy. Teraz w nowym obiekcie LCPG francuscy miłośnicy kina mogą oglądać filmy w najlepszej jakości obrazu!

Więcej informacji na temat cyfrowych rozwiązań kinowych NEC, w tym technologii wyświetlania w całym budynku kina, od foyer po widownię, można znaleźć na stronie: www.digital-cinema-nec.com

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: mariusz.orzechowski@nec-displays-pl.com

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel.: 691 769 463
e-mail: awrzesinska@luckymonday.pl

O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+

O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2019 NEC Corporation.